už brzy začínáme..

NAŠI PSI

Navigace:   Úvod  »  Naši psi  »  Smečka  »  Agnes Gatang

AGNES GATANG - rotvajler

Agnes Gatang
Matka: Isadora Bohemia Beryl
Otec: Faarby Vombat

rodokmen

tetovací číslo: 4203

datum narození: 28.05.2004
místo narození: Olomouc
chovatel: Petra Palánková
váha: 32 kg
výška: 61 cm

DKK: 0/1 (b)
DKL: 0/0 (a)

svod: 22.10.2006, Praha-Uhříněves, MVDr. Miloš Sedlář, splnila

bonitace: -

štěňata: 20.05.2008 (otec: beauceron Marcus z Koláčkova ranče)

Agnes Gatang, 2 měsíce    Agnes Gatang, 8 měsíců

Skutečnost, že malého prcka nic nerozhází, byla zřejmá už při první dlouhé cestě vlakem po odběru, z Olomouce až do Milevska v jižních Čechách. Putování trvalo více než 7 hodin, s několika přestupy , a tehdy osmikilová Agneska celou akci spokojeně prospala na klíně. Potom hned začala objevovat tajemství chuťových požitků, starými vajgly a papírovými ubrousky počínaje. Díky jim a miskám granulí si ani nestihla stýskat po domově a sourozencích. Přijala ten nový, přitulila se v posteli pod deku a do rána vychrupávala.

Celé štěněcí období probíhalo stejně poklidně. Hry, vycházky, psí kamarádi, nadevše milovaní veterináři, nestravitelné pochutiny... Její každodenní úklid veřejných ploch mě děsil, ale díkybohu mají všichni příslušníci plemene ke své oblíbené činnosti uzpůsobenou celou trávicí soustavu, takže nenastal žádný problém. Rozuměla si i s našimi potkany a jejich přítomnost brala za věc samozřejmou.

Odmalička jsme v Praze jezdily na vycházky do Prokopáku, chuchelské mini ZOO na divočáky, do Hvězdy a břevnovské klášterní zahrady. V Milevsku zase po lesích, turistických stezkách v okolí a hlavně "na vinice" za malýma prasátkama. Na ty se vždycky těšívala nejvíc.

Čím víc rostla a sílila, vyžadovala delší a delší vycházky ke zkrocení svého nezdolného temperamentu. Dneska chodíme ideálně do 10 km na den, různé trasy v Prokopáku a jednou až dvakrát týdně větší túrku, podle času, nálady a počasí. Články ze zajímavějších pochodů budou postupně přibývat v sekci výlety a fotky z nich v galerii.

V poslední době už z rozsáhlého seznamu věcí ke konzumaci zbyly jen pochoutky ze všech nejvoňavější, ty lidské. Proto býváme při oblevě často vybaveny pošitým antižracím náhubkem a vodítkem. Jindy chodíme na volno, Agneska se nevzdaluje, zvěř jí nezajímá a za běžných podmínek se nechá výborně odvolat. Problémem zůstávají rychle se pohybující předměty, včetně aut a malých poskakujících pejsků, které probudí její poděděný, na cvičení vynikající, kořistnický pud. Zájem o aport je u ní obrovský, nejradši ale nosí kroužky, máme jeden klasický gumový a jeden plovoucí, spletený z nylonových šňůr. Ten se hodí od jara až do podzimu k donášení z vody. Plave nadšeně každý den v jezerech pod Velkou Ohradou. Využívaly jsme i jezírko u Břevnovského kláštera a ve Hvězdě, jsou ale špinavější. Až v Berounce, kde musela překonávat proud a plavala s přestávkami několik hodin, se unavila. Dělala přitom společnost hejnu divokých kachen, které bylo o dost rychlejší a zájem o aport mělo evidentně taky.

Chodíme samozřejmě i do města, doprovází mě do práce. Cestování v MHD bere sportovně, vždycky se najde někdo, kdo jí podrbe a tolik lidí na jednom místě je pohádka. Lidem dává odmala přednost před psy.

Doma je klidná, pospává, sleduje televizi a mazlí se. První, co uměla nejlíp, bylo pusinkování. Pečlivě a jemně svým velkým jazykem očistí kousek po kousku obličej, aniž by o něj zavadila zuby. Potom se zavrtá pod deku do postele a spinká tak spokojeně jako první den.