už brzy začínáme..

NAŠI PSI

Navigace:   Úvod  »  Naši psi  »  Výcvik a sport

VÝCVIK A SPORT

Agnes Gatang    Agnes Gatang


Se psy pravidelně sportujeme, v létě chodíme plavat a celoročně jezdíme na kole i podnikáme pěší výlety. S Agneskou a Julií jsme zkoušely agility, které se u obou setkalo s obrovským nadšením. Koketujeme též se služebním výcvikem. Eliška zatím navštěvovala školku pro štěňata.


07.11.2010 - AGNES - Testování povahy psa pro canisterapii
rozhodčí: tým Svopap, vzdělávací centrum
Agnes, testování povahy psa pro canisterapii, Svopap

Opět jsme se vypravili na Žižkov, do Integračního centra Zahrada, tentokrát s Agneskou, na testování povahy psa u společnosti Svopap.

Agnes má odmalička ráda společnost, výlety, a tak celá akce, kde se stala na čas středem pozornosti, pro ní byla velmi příjemným zážitkem. Seznámila se nejen s lidmi, ale také s ostatními čtyřnohými návštěvníky a především jí přišel podpořit kámoš pudl Axík se Simonou a Vaškem, které přímo zbožňuje. Samotné testování probíhalo ve veselé pohodě, Agnes potkala testující, které již znala - paní Tichou z očkování v Labvetu, paní doktorku Pavlu Holou z veterinární kliniky Kolmá a paní Hlaváčkovou, s těmi, které dosud neznala, se seznámila. U Věry Hlaváčkové v posteli dostala piškoty, což jí podpořilo v myšlence, že všechny hračky v dalších místnostech budou jistě stejně chutné. Pan Hlaváček ji různými házenými předměty nevyvedl z rovnováhy a snad ze všeho nejvíc si užila mazlení skupinkou. Následovalo krátké odložení a už jen vyslechnutí hodnocení.

Agnes v testování povahy psa uspěla a doma se spokojeně se svou smečkou uložila u teplých kamen k odpočinku.

»»  fotky z fotoarchivu 2010
 

28.03.2010 - JULIE - Testování povahy psa pro canisterapii
rozhodčí: tým Svopap, vzdělávací centrum
Julie, testování povahy psa pro canisterapii, Svopap

Jedno nedělní dopoledne měsíce března bylo věnováno v Integračním centru Zahrada, na Praze 3 - Žižkově, pravidelné kynologické události, pořádané Vzdělávacím centrem Svopap. Testovali se zde psi, používaní Canisinstruktory při výkonu jejich činnosti.

Ne, že bychom měly s Julinkou ambice canisterapii přímo provozovat, chtěly jsme si jen vyzkoušet, jak si stojí ve vypjatých situacích, jak zvládne psychický nátlak a všudypřítomný stres. Ještě na začátku roku 2007, kdy se k nám dostala po zřejmě nepříliš veselé životní etapě, pohublá a pomlácená, totiž nevyšla ze dveří v případě, že jen spatřila na chodníku člověka. Utíkala, když se kolem ní mihl skládací metr, lehala si na záda při pouhém zvýšení hlasu. Dnes už je z ní úplně jiný, sebevědomý a hravý pes, který výborně vychází s ostatními psy a miluje lidi, kteří jsou mu sympatičtí.

Na testování jsme šly jako první. V úvodu se hned seznámila s paní Tichou, která ji důkladně prohlédla rukama nepříjemně páchnoucíma dezinfekcí. Okamžitě poté se vyřítil na vozíku sedící Dušan Skula, který Julii svou brutální mazlící technikou a nepříjemným hlasem zděsil natolik, že už se nedalo počítat s valným výsledkem. Reputaci si ovšem napravila jak u paní Hlaváčkové na klíně, tak u dcer Hlaváčkových, od kterých dostávala v posteli piškoty. Poslední zastávka u pana Hlaváčka a u mazlící skupinky ji utvrdila v tom, že skákání agility na cvičáku a běhání po lese jí přináší přecejen mnohem víc radosti.

Přesto, že jsme testem neprošly, byla dnešní neděle krásně stráveným dnem. Julinka nám udělala radost, byla statečná, šikovná a zkrátka naše nej.

Testováno bylo 16 psů (několik zlatých retrieverů, flatů, středních kříženců, ale také jezevčík, rotvajler, border collie a novofundlandský pes) 2 testem neprošli, 1 prošel s omezením a 13 získalo úspěšně certifikát.

»»  fotky z fotoarchivu 2010